תיק עבודות2018-08-02T11:49:32+03:00

תיק עבודות

איך תכינו תיק עבודות מנצח

איך תכינו תיק עבודות מנצח והורס-עולמות שאין דברים כאלה

// לפני שאתם ממהרים להכין תיק עבודות, בדקו מה הדרישות של המחלקה אליה אתם רוצים להתקבל. זו חובה להציג תיק עבודות או רשות? האם יש פורמט מסוים שבו צריך להגיש את תיק העבודות?  יש מחלקות בהן לא ניתן להגיש סרטוני וידאו, אובייקטים תלת ממדיים או ציורים אלא צילומים שלהם בלבד, לעיתים אף מגבילים את הפורמט לדפי A3 לדוגמא. במחלקות אחרות יש חשיבות להבאת העבודה המקורית עצמה. חשוב לדעת מה הדרישות לפני שמתחילים לפעול.

// השקיעו בצילום טוב של עבודות. גם מודל שאתם חושבים שהוא פשוט יכול להיראות נפלא בצילום טוב, ולהפך- צילום לא טוב יכול להכשיל גם מודל נפלא. צילום טוב ונכון הוא כלי חשוב מאוד למעצבים גם במהלך הלימודים וכמובן בהמשך הקריירה המקצועית.

// תהיו עצמכם. אל תנסו למכור משהו שאתם לא. תיק עבודות מאפשר לכם להציג מי אתם גם מבלי להיות נוכחים במקום. העבודות בתיק צריכות להיות פועל יוצא של החיים שלכם- תחומי עניין, תחביבים, חלומות, שאיפות, שריטות, כישורים ייחודיים ועוד. גם שיטה מקורית לחיתוך אבטיח יכולה להיות חלק מתיק עבודות. התיק צריך לגרום לבוחנים לרצות להמשיך להכיר אתכם ולרצות ללמד במשך כמה שנים את האדם שעומד מאחורי העבודות. התייחסו לתהליך הכנת התיק כאל מסע אישי להכרת עצמכם.

// לא צריך לנסות להוכיח שיש לכם ניסיון בתחום. אתם לא צריכים להיות מעצבים גרפיים כדי להתקבל לעיצוב גרפי או כל תחום עיצוב אחר, תיק העבודות נועד להראות שיש לכם את הפוטנציאל להפוך למעצבים. העבודות צריכות להיות כאלה שמוכיחות את הכישורים שלכם ואת השקפת עולמכם והן יכולות להיעשות בכל טכניקה.

// כדאי להפגין כמה שיותר תחומי התעסקות וטכניקות. גם אם אתם ציירים מהוללים, אל תציגו רק ציורים. היכולות החשובות ביותר למעצבים הם סקרנות, יצירתיות וחדשנות. תראו שאתם מתעניינים, חוקרים, תראו מגוון של יכולות יצירתיות. גם שיר יכול להיכנס לתיק עבודות. תחשפו את הבוחנים ואת עצמכם לצורות התבטאות שונות.

// תעצרו ותחשבו קודם כל מה אתם רוצים להציג ואח"כ איך אתם רוצים להציג את זה. התוכן והרעיונות חשובים יותר מהעטיפה. נסו לחשוף בתיק העבודות את דרך החשיבה והעבודה שלכם ולא רק את היכולות הטכניות. נסו ליצור קו מחבר בין העבודות, זה יכול להיות קשר ויזואלי באופן התצוגה, או קשר רעיוני בין העבודות.

// מומלץ להרכיב את התיק מעבודות עדכניות. יש מוסדות המבקשים בעיקר עבודות שנעשו בשנה האחרונה, אך במידה ויש לכם אפשר להראות עבודות ישנות (שאותן תוכלו לסדר לקראת תיק העבודות) לצד עבודות חדשות.

// התייעצו עם איש מקצוע או סטודנטים מהתחום ומהמחלקה המבוקשת כדי לקבל ביקורת בונה על העבודות ממי שמכירים את הציפיות. לכל תחום, מחלקה ומוסד יש "הלך רוח" והעדפות שונות התלויות בעולם התוכן הספציפי וגם באנשים המרכיבים את סגל ההוראה וועדות הקבלה.

אם יש לכם עוד שאלות, למה שלא תשלחו הודעה ונחזור אליכם בהקדם האפשרי. אם תרצו לבקר, יש חצר. ג׳אסט סיינג

    עבור למעלה